Rekreáció és életmód

Rekreáció és életmód

A KÉPZÉS ADATLAPJA

A képzés helyszíne: Szombathely                                                                                                                                                                                  

Képzési szint: Alapképzés

A képzés nyelve: Magyar

A képzés időtartama: 6 félév

Megszerzendő kreditek száma:180

Kapcsolattartó: Biróné dr. Ilics Katalin

 

A KÉPZÉSRŐL                                                                                                                                                                          

Hallgatóink a képzés során kellő elméleti és gyakorlati ismeretet szereznek a rekreáció területeinek szervezéséhez, vezetéséhez és fejlesztéséhez, a hasznos szabadidő-eltöltéshez, illetve az egészséges életmód kialakításának szempontjaihoz. Felismerik a civilizációs ártalmakból, életmódhibákból adódó egészségkárosító tényezőket, azok következményeit, és ezen ismeretek birtokában képessé válnak a szükséges prevenciós és intervenciós programok kialakítására.  További ismereteket szereznek a vállalkozások működtetéséhez, projektek menedzseléséhez.

VÁLASZTHATÓ SPECIALIZÁCIÓK

Szabadidősport-szakértő: A hallgatók további ismereteket szereznek többek között a szabadidősportok szervezésének módszertanáról, a vízi foglalkozások szervezéséről, táborozási és outdoor ismeretekről, szabadidő és wellness projektekről. 

Egészségfejlesztés: A specializáció során az egészségmegörző, egészségiállapot felmérő módszerekkel, természetes gyógymódokkal, keleti sportokkal, a fitness és wellness legújabb irányzataival találkoznak hallgatóink. 

 A KÉPZÉS FŐBB TÁRGYAI

Anatómia, terhelésélettani vizsgáló módszerek, rekreációs edzéstan, pszichológia, testkultúra-pszichológia, sportpedagógia, sportszociológia, kommunikáció, sportmenedzsment, a turizmus alapjai, sport- és egészségturizmus, rekreációelmélet és módszertan, szellemi rekreáció, animáció, rendezvénymenedzsment, rekreációs sportjátékok módszertana, prevenció és rehabilitáció, egészségfejlesztés, táborok (rekreációs-, vízi-, és sítábor).

A KÉPZÉSHEZ KAPCSOLÓDÓ SZAKMAI GYAKORLATOK

Hallgatóink a képzésük 3 félévében teljesítenek gyakorlatot kulturális intézményekben, fürdőkben, szállodákban.  A szakmai gyakorlat célja az elméleti és gyakorlati ismeretek mellett a szakma gyakorlásához szükséges munkavállalói kompetenciák munkafolyamatokban történő fejlesztése.

 FELVÉTELI KÖVETELMÉNYEK

Érettségi vizsga: két érettségi vizsgatárgyat kell választani a következőkből: biológia v. földrajz v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. testnevelés v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy v. egy idegen nyelv

A jelentkezőknek motoros alkalmassági vizsgát is tenniük kell. A motoros alkalmassági vizsga kiváltható testnevelés tárgyból tett, bármilyen szintű, bármilyen eredményű, sikeres érettségi vizsgával.

A vizsga és a vizsga alóli mentesség részletes leírása itt megtekinthető

ELHELYEZKEDÉSI/TOVÁBBTANULÁSI LEHETŐSÉGEK

Rekreációs és prevenciós színtereken, fitnesz - központokban, wellness centrumokban, idegenforgalomban, sport-, egészség-, gyógy-, és fürdőturizmus területén, civil szervezeteknél, médiáknál, önkormányzatoknál. Végzett hallgatóink a fent említett színtereken képesek a rekreációs tevékenység tervezésére, szervezésére, vezetésére.

Az alapfokozat birtokában rekreáció mesterszakon van lehetőség intézményünkben való továbbtanulásra. Az alapszakon szerzett végzettséggel több más mesterképzési szak is választható, hallgatóink általában sportmenedzser mesterképzésen, valamint gazdasági, turisztikai, marketing, táplálkozástudományi, humánkineziológia területeken választanak továbbtanulási lehetőséget.

 Biróné dr. Ilics Katalin

egyetemi adjunktus

 

 Mintatanterv 2021-től     PDF