Gyógytestnevelő-,egészségfejlesztő tanár 2021-ig

Gyógytestnevelő-,egészségfejlesztő tanár 2021-ig

Kar: ELTE-PPK

Képzés neve: gyógytestnevelő-egészségfejlesztő tanár (Szombathely)

Képzési idő: 10 félév

Oklevélben szereplő szakképzettség: okleveles gyógytestnevelő-egészségfejlesztő tanár

Kapcsolattartó: Nagyváradi Katalin

Képzés célja: A képzés célja a közoktatás minden fokozatán a gyógytestneveléssel és egészségfejlesztéssel kapcsolatos tantárgyak tanítására, pedagógiai kutatási, tervezési, fejlesztési feladatok végzésére képes tanárok képzése. Az így képzett gyógytestnevelő-egészségfejlesztő szakemberek a komplex egészségfogalomra alapozott gyógytestnevelői, egészségfejlesztői, egészségnevelési, mentálhigiénés, prevenciós, illetve rehabilitációs ismereteik birtokában felkészültek, és képesek a köznevelési rendszer intézményeiben, az egészséges életmódot, és egészségkultúrát modellként alkalmazni, közvetíteni. Alkalmasak a gyógytestnevelésben részesülő gyermekek és elváltozásaik rehabilitációjára, szakszerű foglalkozások megszervezésére, irányítására, lebonyolítására, továbbá a tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.

Főbb ismeretek: A tanulmányok során tanult ismeretek alkalmassá teszik a hallgatókat a gyógytestnevelői feladatok ellátására és az egészségtudatos szemlélet közvetítésére az iskola minden szereplője felé, az egészséges életmóddal kapcsolatos attitűdök formálására a tanórán és a tanórán kívül.

A képzés tanulmányi blokkjai: a, Alapozó ismeretek (Funkcionális anatómia, Táplálkozástan, Népegészségtan, stb.), b, Szakmai törzsanyag (Medicinális alapismeretek: Kardiológia, Ortopédia, Gyermekgyógyászat, stb., Mozgásszervi és belgyógyászati elváltozások, Iskolai prevenció, rehabilitáció, egészségtan, iskolai egészségügy, iskolai egészségfejlesztés; Mozgásterápiák: Vízi gyakorlatok, gyógyúszás, tartáskorrekció; Művészetterápiák, stb.), c, Szakmódszertani modul, d, Választható modul.

Specializációk:  -

Érettségi/felvételi követelmények: motoros alkalmassági vizsga (Alk) és pályaalkalmassági (Alk) és testnevelés emelt szintű érettségi.

Idegen nyelv követelmények: A mesterfokozat megszerzéséhez egy államilag elismert középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges.

Elhelyezkedési/Továbbtanulási lehetőségek:

Az okleveles gyógytestnevelő-egészségfejlesztő tanárok az általános és a középfokú iskolákban láthatnak el gyógytestnevelői, egészségfejlesztői feladatot. A mindennapi testnevelési óra bevezetése miatt folyamatosan több szakemberre van igény. Közoktatási, közművelődési intézmények, szociális és gyermekvédelmi intézmények, pedagógiai szakszolgálatok, egészségügyi, prevenciós, közegészségügyi intézmények, települési és kistérségi intézményekben is láthatnak el gyógytestnevelő, egészségfejlesztő, egészségpromóciós szakértői feladatokat.

A gyógytestnevelő-egészségfejlesztő tanári mesterképzés a doktori képzéssel folytatható. Végzettjeinknek a PhD képzésben elsősorban a Sporttudományi, az Egészségtudományi, illetve a Neveléstudományi doktori iskolákban van alkalmuk tovább tanulni és kutató munkát végezni.

Az adott évi felvételivel kapcsolatos pontos információkat a www.felvi.hu oldalon az ELTE BDPK meghirdetései között, az intézményi tájékoztatónkat pedig ezen az oldalon találja.

Dokumentumok, mintatantervek

Gyógytestnevelő-, egészsegfejlesztő tanár 10 félév (2017-től)

PDF

Gyógytestnevelő-, egészsegfejlesztő tanár 11 félév (2017-től)

PDF

Gyógytestnevelő-, egészsegfejlesztő tanár 10 félév (2020-tól)

PDF

Gyógytestnevelő-, egészsegfejlesztő tanár 11 félév (2020-tól)

PDF

Modulzáró vizsga tételsor

PDF

Záróvizsga tételsor

PDF